sobota, 11 stycznia 2014

2014

Witajcie,

Przede wszystkim chciałabym Wam życzyć wszystkiego dobrego w nowym roku,spełnienia marzeń oraz wytrwałości w postanowieniach noworocznych jeżeli takie macie:))))

Ja mam kilka, m.in. ograniczyć ilość posiadanych rzeczy,mniej kupować, poprawić kondycję fizyczną.
Nie są łatwe postanowienia, ale widzę już jakieś postępy, np. porównując stare mieszkanie z nowym.
Pomagają mi w tym również książki Dominique Loreau, na pewno znacie autorkę znanych książek jak Sztuka prostoty, Sztuka umiaru. Niedawno zakupiłam trzy kolejne książki tej autorki, Sztuka planowania, Sztuka sprzątania, Sztuka minimalizmu w codziennym życiu. Zaczęłam od tej ostatniej i bardzo mi się spodoba, trudno nie zgodzić się z autorką.

Jakie macie postanowienia plany na ten rok ?

Z drugim moim postanowieniem ciężko mi będzie sobie poradzić,bo nie mogłam sobie odmówić zakupu czegoś w H&M Home. Tyle fajnych rzeczy było, kupiłam świeczkę, szarą poszewkę na poduszkę i chodniczek do łazienki.

Miłego weekendu,

S.


6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Umiar w ksiazkach tez wskazany :)))wytrwalosci w postanowieniach , ja mam podobne ale jak tu sobie odmawiac??
Iwona

Marta pisze...

O, jak fajnie że znów na bloga zawitałaś, ostatnio długo cię tu nie było. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i jeśli czegoś może być więcej, to postów więcej poproszę :)
Dzisiaj czytałam w gazecie lokalnej, że "ograniczanie" stało się modne w społeczeństwach "dostępu" (a do takich Szwecja zdecydowanie się zalicza). Modne czy nie, warto czasem odchudzić stan posiadania, bo okazuje się, że potrafi to sprawić ulgę.
Ja również staram się ograniczać, choć różnie mi to wychodzi. I fakt, w H&M moja wola również ma tendencję do słabnięcia. Właśnie kupiłam tam białe pojemniczki na biżuterię i ściereczki jakbym tych miała za mało!
Pozdrawiam
Marta

sylwia pisze...

Witaj Marto,
Racja malo pisze, ale na Wasze blogi zagladam czesto.
Ja ograniczania rzeczy ucze sie od mojego chlopaka, on uwielbia wszystko wyrzucac ja juz niekoniecznie, ale jak pare rzeczy oczyscilam to czuje duza ulge. To dziala.
Pozdrawiam,
Sylwia

aagaa pisze...

Chyba muszę zakupić te książeczki...Ciężko sie zdecydować na czystki...
Sylwia, wszystkiego NAJ w nowym roku...

Ola pisze...

Hej :) Jeju jakie to nowe mieszkanie boskie, skąd są plakaty, bo szukam czegoś ciekawego do siebie.

sylwia pisze...

Olu, plakaty są z kolekcji mojego chłopaka. Większość jest z Galerii Plakatu Polskiego w BUW-ie.

Sylwia